paganiniclub

download

karaoke

kontakt

Wybierz kolor strony

Alternatywne Audytorium Audytywnej Autodydaktyki

  PIXIA
program dla miłośników grafiki

Pixia jest darmowym programem graficznym ukierunkowanym na malowanie i retusz fotograficzny. Jest wspaniałym narzędziem i zabawką, ma jednak unikalny sposób obsługi i lepiej zapoznać się z podstawową instrukcją. Pixię stworzył Japończyk, Isao Maruoka.


Program dysponuje całą gamą narzędzi: filtry, przezroczystość, maski, warstwy, zasobny magazyn różnorodnych pędzli, które może tworzyć również sam użytkownik. Jest bardzo wszechstronny w malowaniu obrazów, logo, guzików, tekstur, itd. W programie można nie tylko rysować, malować ale również kolorować obrazki, co uwielbiają wszystkie dzieci. 


Program jest bezpłatny i można go używać bez obaw o naruszenie praw autorskich. Stworzone w nim dzieła należą do twórcy materiału ilustracyjnego. Pixia jest tylko narzędziem, czyli - podobnie jak z gotowaniem - nie liczy się, który nóż używasz do przygotowania potrawy. Na tworzenie i sprzedaż obrazów również nie potrzeba pozwolenia.

Takumi - maskotka reprezentująca program - została wykonana przez MONAMI:Pixia ma rozmiar ponad 3 Mb i działa pod Win 95/98/Me/NT/2000/XP. Program nie zawiera pliku pomocy. Angielską wersję Help i ciekawe dodatki można ściągnąć z:
                                   http://park18.wakwak.com/~pixia/download.htm
Pod tym samym adresem również znajduje się najnowsza wersja programu (obecnie 3.3b)
Uwaga: Przed reinstalacją trzeba zrobić kopie folderów "pendata", "paleta" i plików env_.Env.

Pixia cieszy się olbrzymią popularnością i menu zostało przetłumaczone na wiele języków. Wersja 2.8 z polskim menu, jest do ściągnięcia z oficjalnej strony Pixii Philipa Sobansky’ego:
http://www.republika.pl/pixia_polska/pixia_strona_polska_download.html

Przetłumaczone z angielskiego i hiszpańskiego ilustrowane podręczniki obsługi oraz rozbudowana pomoc w języku polskim są dostępne na zamówienie, podobnie jak podstawowa, polska wersja Pomocy do Pixii - plik Help po polsku


Jeśli chcesz korzystać z Pomocy w języku angielskim, to po instalacji programu, w katalogu Pixia stwórz katalog "Help" i rozpakuj w nim plik ściągnięty z angielskiej strony.

Ściągnij również darmowe dodatki do Pixii i rozpakuj je w katalogach: 

plik Pędzli - do Pixia\pendata, 
pliki Filtrów - do Pixia\filter.

Miłej zabawy i satysfakcji z tworzenia własnych rysunków!

do góry Wydawnictwo Internetowe

 

A.A.A.A.

Dysleksja

Grafika

Astrologia