paganiniclub

download

karaoke

kontakt

Wybierz kolor strony

Alternatywne Audytorium Audytywnej Autodydaktyki

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH ROZWIJA ZDOLNOŚCI UMYSŁOWE

Najłatwiejszy system nauki gry na instrumentach
"Posłuchaj i Zagraj"
pobudza naturalne zdolności dziecka.
Akompaniamenty są pomocne uczniom i pedagogom, 
w szkole na lekcjach i w domu podczas ćwiczeń.

Ty też możesz nauczyć się grać na skrzypcach przez Internet.
Nie trać czasu, zamień naukę w rozrywkę!
Muzyczne programy edukacyjne, to nowoczesna, genialna i najtańsza
metoda nauki gry na skrzypcach i instrumentach klawiszowych.


Muzyka zawsze wyzwala uczucia i wpływa na ich rozwój. Jej oddziaływanie uszlachetnia człowieka.

Platon ponad dwa tysiące lat temu napisał: 
"...Służba muzyce jest najważniejszym środkiem wychowawczym, bo najbardziej w głąb duszy wnika rytm i harmonia. Potem człowiek tego, co szpetne i haniebne nie znosi wcześniej, niż umiałby powiedzieć dlaczego..." 

Kształcenie muzyczne uchodzi od wieków za potężniejszy od innych środek wychowawczy. W polityce edukacyjnej wychowanie muzyczne, czyli przedmiot "Muzyka", powinien zajmować godne miejsce obok przedmiotów kształcenia ogólnego. Każdemu dziecku trzeba dać szansę nauczenia się gry na jakimś instrumencie i inną możliwość uzewnętrznienia uczuć, bo nie zawsze młody człowiek potrafi słowami wyrazić burzące się w nim emocje. 

Muzykowanie kształci wzrok, słuch i logikę myślenia, a opanowanie instrumentu wymaga również zręczności czysto fizycznej. Jednoczesne kształcenie zmysłów, mięśni i mózgu sprzyja rozwojowi inteligencji. Wychowanie przez sztukę poszerza horyzonty intelektualne. 

Muzykowanie jest sensownym wykorzystaniem wolnego czasu. Regularne ćwiczenie wymaga pokaźnej energii i dziecko uczy się przy tym koncentrować na określonym celu. Wyrabia to zdolność skupienia i wytrwałości. Nabywanie umiejętności nadawania kształtu emocjonalnego wykonywanym utworom wzbogaca uczucia i zdolności przeżywania. Muzykowanie przynosi satysfakcję, poczucie wewnętrznego spełnienia, pozwala odczuwać nie tylko powierzchowną przyjemność, ale stwarza możliwość doświadczenia prawdziwej radości z sukcesu, na który trzeba było twardo zapracować. Dziecko odkrywa własne talenty, rośnie pewność siebie i poczucie własnej wartości. To jest absolutnie nieporównywalne z przyjemnościami, które można nabyć za pieniądze. 

Jascha Heifetz (skrzypek światowej sławy) mawiał:
Muzyk potrzebuje nerwów hiszpańskiego torreadora, koncentracji buddyjskiego mnicha i bezczelności właścicielki paryskiego nocnego lokalu, a muzyka w każdym muzykującym kształci te cechy w większym lub mniejszym stopniu. Zaprocentują one również w codziennym życiu. 


Wychowanie i edukacja to najlepsze inwestycje jakie można poczynić.
Zalicza się do tego również wychowanie muzyczne. do góry Kliknij tu - za cenę jednej prywatnej lekcji gry na pianinie lub skrzypcach,
kupisz komputerowy program do zabawy i nauki i sam wydrukujesz nuty.
Daj dziecku szansę poznania przyjemności obcowania z instrumentem!
Przy okazji sam też możesz spełnić marzenia z dzieciństwa - spróbuj.
MUZYKA PROWADZI W INNY ŚWIAT
Wydawnictwo Internetowe

 

A.A.A.A.

Dysleksja

Grafika

Astrologia