paganiniclub

download

karaoke

kontakt

Wybierz kolor strony

Alternatywne Audytorium Audytywnej Autodydaktyki

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH ROZWIJA ZDOLNOŚCI UMYSŁOWE

PYTANIA I ODPOWIEDZI  
vanBasco Karaoke Player 

Pytanie: Jak wstawić więcej piosenek Karaoke do vanBasco's Karaoke Player?
Odpowiedź: Jednym ze sposobów jest ściągnięcie plików muzycznych z Internetu: np. z pomocą naszej wyszukiwarki dla Karaoke. Istnieje wiele innych miejsc poświęconych Karaoke MIDI - spróbuj http://www.midikaraoke.com/ lub http://www.freekaraoke.com/. Po odnalezieniu miejsca oferującego piosenki dla Karaoke, najpierw trzeba ściągnąć pliki do któregoś katalogu na twardym dysku. Można to zrobić przez wyszukiwarkę Internetową - kliknij prawym przyciskiem myszy na łącze do odpowiedniego pliku i wybierz "Zachowaj jako...". Po skompletowaniu plików, trzeba wejść do vanBasco's Karaoke Player i wpisać pliki do listy odtwarzanych utworów. W tym celu, w prawej części okna Listy Odtwarzania (Playlist) znajdź katalog, gdzie ściągnąłeś pliki Karaoke. Wybierz najbardziej interesujące utwory i naciśnij "dodaj". Można także podwójnie kliknąć na pliki Karaoke z Eksploratora Windows lub innego programu zarządzającego plikami.

Pytanie: Jaka jest przyczyna, że przy odtwarzaniu piosenek, w wielu z nich nie pokazują się słowa?
Odpowiedź: vanBasco's Karaoke Player pokazuje słowa tylko kiedy znajdują się one w odtwarzanym pliku piosenki. Pliki z rozszerzeniem .mid przeważnie nie zawierają słów. Czasem można zamienić rozszerzenie na .kar, jeśli piosenka efektywnie posiada tekst. Użyj naszej wyszukiwarki MIDI i wybierz oznaczone .

Pytanie: Jak nagrać mój głos?
Odpowiedź: Niestety vanBasco's Karaoke Player nie może bezpośrednio nagrywać głosu, ale można w tym celu użyć każdego nagrywającego programu. Jeśli nie dysponujesz automatyczną synchronizacją, najpierw uruchom w tym programie nagrywanie i następnie kliknij na guzik zaczynający odtwarzanie w vanBasco's Karaoke Player. Powinieneś jeszcze upewnić się, czy Kontrolka Głośności Windows jest prawidłowo skonfigurowana. Aby ją otworzyć, kliknij podwójnie na żółtą lub szarą ikonę "głośnika", która znajduje się w pasku na dole, po prawej stronie ekranu. Na monitorze pokażą się wtedy kontrolki głośności. Powinieneś sprawdzić czy poziom głośności mikrofonu i Syntetyzatora MIDI (nazwa może być inna) jest wystarczający. Aby otrzymać kontrolki nagrywania, wybierz w menu :

Opcje -> Właściwości -> Nagranie -> OK

Upewnij się, czy mikrofon i Syntetyzator MIDI są wybrane do nagrania. Jeśli nie można wybrać więcej niż jednego źródła na raz, spróbuj użyć kanału, który nagrywa "wszystko, co słychać", czyli pasujądego do każdego urządzenia. Zwykle ta opcja pokazuje się jako "Stereo Mixer Output", "What you hear", lub podobnie.

Pytanie: Co trzeba zrobić aby zachować moje zmiany tempa i/lub tonacji w pliku MIDI?
Odpowiedź: vanBasco's Karaoke Player nie modyfikuje plików MIDI. (Do tego służy seqwencer MIDI - jest jeden darmowy o nazwie Jazz++.)
Jednak gdy chcesz zachować tylko konfigurację odtwarzania jakiegoś pliku, to takie informacje zapamięta playlista. Uzyskasz to guzikiem "Save to List" w oknie Control, w vanBasco's Karaoke Player. Jeśli piosenkę uruchomisz z listy, konfiguracja będzie zachowana zawsze, gdy opcja "Use from List" (także w oknie Control) będzie włączona.
Więcej informacji na temat listy odtwarzania zawiera plik pomocy dostępny poprzez guzik ze znakiem zapytania w oknie głównym programu.

Pytanie: Jak wstawić tekst do istniejącego już pliku MIDI?
Odpowiedź: Niestety nie można zmienić ani wstawić słów w vanBasco's Karaoke Player. W tym celu użyj innego edytora karaoke, np. WinKaraoke Creator (darmowy).

Pytanie: Gdzie można znaleźć teksty piosenek?
Odpowiedź Spróbuj na stronach:

LyricX.com
sing365.com
The International Lyrics Server


Pytanie: Czy z pomocą programu można wydrukować słowa piosenki?
Odpowiedź: Skopiuj tekst do schowka Windows przy pomocy opcji "Kopiuj" dostępnej z menu kontekstowego w oknie Karaoke (prawy przycisk myszy), wklej do pustego pliku tekstowego i stąd wydrukuj słowa.

Pytanie: W jaki sposób wydrukować listę odtwarzanych utworów?
Odpowiedź: Zaimportuj plik playlisty (*.vpl) do arkusza kalkulacyjnego np. w Microsoft Excel i postępuj według wskazówek, które mogą się różnić w zależności od użytego programu (zobacz dokumentację jak importować dane z pliku tekstowego).
W menu Plik wybierz "Otwórz..." lub "Importuj..." i otwórz plik listy odtwarzania, np. "Sample Playlist.vpl". Wszystkie listy odtwarzania znajdują się w katalogu instalacyjnym programu, np. C:\Program Files\vanBasco's Karaoke Player.

Pytanie: Gdzie można otrzymać więcej skórek?
Odpowiedź: Skórki stworzone przez użytkowników vanBasco's Karaoke Player są dostępne tutaj. Można też użyć naszego edytora skórek aby przerobić już istniejącą lub stworzyć całkowicie nową skórkę.

Pytanie: Czy w przyszłej wersji programu moglibyście dodać odtwarzanie plików ST3?
Odpowiedź: Niestety format ST3 nie ma dokumentacji i dlatego nie możemy włączyć tego typu plików do naszego programu. :-((

Pytanie: Czy program może odtwarzać pliki CD+G??
Odpowiedź: Nie może - vanBasco's Karaoke Player odtwarza tylko MIDI dla Karaoke. Są różne inne programy odtwarzające CD+G (użyj wyszukiwarki).

Pytanie: Co trzeba zrobić, by nagrać pliki MIDI dla Karaoke na płytę CD audio?
Odpowiedź: Najpierw trzeba przekształcić format pliku na .wav (WAVE) i do tego mamy dwie możliwości: 
Użyć programu konwertującego MIDI na WAVE. WinGroove prawdopodobnie będzie najłatwiejszy w obsłudze. 
Nagrać bezpośrednio z syntetyzatora MIDI karty dźwiękowej, ale nie wszystkie karty mają taką opcję. Wybierz syntetyzator MIDI jako źródło nagrania: podwójny klik na ikonie "głośnika" w prawym dolnym rogu ekranu otwiera "mixer" karty dźwiękowej. Ustaw opcję nagrywania zamiast odtwarzania (w menu "Opcje" wybierz "Właściwości..." i zaznacz pole "Ustaw Głośność dla Nagrywania"). Aby nagrać dźwięk MIDI, trzeba jeszcze upewnić się, czy jest zaznaczony kwadracik "Wyboru" syntetyzatora MIDI. Uruchom teraz program nagrywający audio (jeśli nie masz żadnego, użyj Rejestratora Dźwięku zamieszczonego w Akcesoriach Windows). Zacznij nagrywanie i włącz "Play" w vanBasco's Karaoke Player. Nagraj całą piosenkę i naciśnij guzik "Stop" w Rejestratorze Dźwięku; na zakończenie zapisz plik audio. 
Otrzymany w ten sposób plik .wav nagraj na CD audio. 

Pytanie: Czy mogę dołączyć moją stronę internetową do wyszukiwarki plików MIDI vanBasco?
Odpowiedź: Niestety teraz brak możliwości wysłania URL łączącego z naszą wyszukiwarką.
W każdym przypadku zapewnij sobie najwięcej możliwych połączeń ze stronami zajmujących się MIDI, skontaktuj się w tym celu z odpowiednimi webmasterami. W ten sposób zwiększą się szanse, że nasza wyszukiwarka (i inne także) znajdzie twoje miejsce automatycznie podczas przyszłej aktualizacji. Weź pod uwagę, że nasza wyszukiwarka znajduje pliki MIDI bezpośrednio poprzez <a href="piosenka.mid">Nazwa Piosenki</a>. Jeśli używasz plików zzipowanych lub Javascript, twoje pliki nie będą znalezione.

Problem: Zainstalowałem program, ale kiedy próbuję odtworzyć plik MIDI, brak dźwięku i wyświetla się wiadomość o błędzie typu "MMSYSTEM00x ..." 
Rozwiązanie: Jest parę możliwości. Wypróbuj:
Upewnij się, czy w Volume Control Windows jest włączony odpowiedni kanał: podwójny klik na ikonę "głośnika" w prawym dolnym rogu ekranu. Wymagany kanał zwykle pokazuje się jako "MIDI" lub "syntetyzator" albo podobnie - sprawdź, czy nie jest wyciszony i ma odpowiedni poziom głośności. 
Gdy to nie jest przyczyną, spróbuj zmienić urządzenie wyjścia w panelu konfiguracji odtwarzacza. Aby to zrobić, kliknij guzik z "nutą" na górze po lewej stronie głównego okna i wybierz "Ustawienia". Z listy "Urządzenie wyjściowe", wybierz inną opcję; wypróbuj każdą, do czasu otrzymania dźwięku. 
Jeśli nadal brak dźwięku sprawdź, czy twoja karta dźwiękowa obsługuje MIDI - spróbuj, czy działa odtwarzacz Windows Media Player. Jeśli i on nie daje dźwięku, oznacza to, że w twojej karcie dźwiękowej nie działa system MIDI i odtwarzane są tylko pliki cyfrowe audio jak .wav lub .mp3. 
Gdy system audio-digital karty dźwiękowej jest skonfigurowany prawidłowo (odtwarza pliki .wav lub .mp3) i inne programy Midi także nie działają, mamy jeszcze jedno rozwiązanie. Można zainstalować specjalny program - "Syntetyzator MIDI". Chodzi o pewien emulator urządzenia MIDI, używający systemu audio-cyfrowego do produkcji dźwięku poprzez kartę dźwiękową. Niektóre programy syntetyzatora MIDI dają nawet lepszą jakość dźwięku, ale wymagają szybkiego PC - 200 MHz lub więcej. Tu jest lista programów - syntetyzatorów dostępnych w Sieci. 

Problem: Czasem dźwięki pozostają brzmiące i/lub odtwarzacz "zawiesza się" lub ekran staje się nieruchomy i wtedy muszę restartować komputer.
Rozwiązanie: Sprawdź najpierw, czy dzieje się tak we wszystkich plikach MIDI, czy tylko w niektórych. Np. czy zdarza się to w plikach demonstracyjnych dołączonych do odtwarzacza?
Jeśli tak, spróbuj zmienić coś w opcjach panelu konfiguracyjnego vanBasco's Karaoke Player (kliknij guzik z "nutą" na górze po lewej stronie głównego okna i wybierz "Ustawienia").
Próbuj zmieniać opcje w następującym porządku (po każdej zmianie sprawdzaj, czy problem jeszcze istnieje):

Urządzenie wyjściowe 
Sposób zerowania 
Włącz Running Status (spróbuj wyłączyć tę opcję) 
Start od pierwszej nuty (spróbuj wyłączyć tę opcję) 
Omiń zbyteczne dane (spróbuj wyłączyć tę opcję) 
SYSEX delay (ms): ustaw na 0 

I jeszcze upewnij się, czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki dla swojej karty audio (aby je otrzymać, odwiedź stronę WWW producenta). 

Problem: Mój mikrofon nie działa razem z odtwarzaczem Karaoke.
Rozwiązanie: Sprawdź, czy mikrofon jest podłączony do prawidłowego wejścia w twoim komputerze/karcie dźwiękowej i czy nie jest wyciszony w Volum Control w Windows: podwójny klik na ikonę "głośnika" w prawym dolnym rogu ekranu. Sprawdź także, czy mikrofon jest przygotowany do nagrania: w Volum Control wejdź do menu "Opcje" i wybierz "Właściwości". Zaznacz opcję "Nagrywania" i zamknij okno. Pokażą się kontrolki Nagrywania: włącz kwadracik "Wybierz" dla "Mikrofonu". W ten sposób wszystko powinno działać prawidłowo. Jeśli mikrofon w dalszym ciągu nie działa, wypróbuj inny program aby upewnić się, czy ogólnie pracuje prawidłowo.
Zajrzyj do działu Odpowiedzi na Częste Pytania aby otrzymać dodatkowe instrukcje o tym, jak nagrać własny głos.

Problem: Kiedy używam jako urządzenie wyjścia MIDI Roland/Edirol Virtual Sound Canvas w Windows 2000 lub XP, absolutnie brak dźwięku albo jest on zniekształcony.
Rozwiązanie: Spróbuj tego: w Windows 2000/XP wejdź w 

"Panel Control" > "Urządzenia Dźwięku i Audio" > "Audio"

i ustaw "Roland VSC" w "Odtwarzanie Dźwięju" i "Odtwarzanie Muzyki MIDI" . Później w vanBasco's Karaoke Player, idź do Panelu Konfiguracji (z klawiatury Alt+S), i w rozwijalnym menu "Urządzenie wyjściowe" wybierz "MIDI-Mapper".

Problem: W niektórych plikach MIDI okno Karaoke pokazuje złą czcionkę.
Rozwiązanie: Większość plików Karaoke używa znaków ANSI, ale niektóre korzystają ze znaków ASCII. Nie szkodzi to literom angielskim, ale gdy język ma znaki dodatkowe (á, e, ö, u, ç itd.), różnica może być spora. vanBasco's Karaoke Player posiada wewnętrzny mechanizm sprawdzający jakie znaki - ANSI czy ASCII - zostały użyte przy tworzeniu pliku. Czasem jednak sprawdzanie zawodzi i wtedy w oknie Karaoke widać błędy. Aby temu przeciwdziałać, wybierz ANSI i ASCII w opcji "Rodzaj znaków" w zakładce "Inne" panelu konfiguracji (klik na guzik z "nutą" w oknie głównym i wybierz "Ustawienia").

Problem: Słowa nie są zsynchronizowane z muzyką: dźwięk jest opóźniony w stosunku do słów (czyli tekst pokazuje się za wcześnie).
Rozwiązanie: Zwykle tak się dzieje, gdy używasz programu syntetyzator MIDI. (Opóźnienie wynika bezpośrednio ze sposobu działania tego programu i nie ma związku z vanBasco's Karaoke Player.)
Różnicę można zmniejszyć wpisując liczbę dodatnią w pole "Opóźnienie tekstu" (mierzone w milisekundach), w grupie "Zaawansowane opcje Karaoke" w panelu konfiguracji vanBasco's Karaoke Player. Wypróbuj najpierw wartość ok. 300 i dalej powiększaj liczbę (500, 1000, 1500) do osiągnięcia efektu (klik na guzik z "nutą" w oknie głównym i wybierz "Ustawienia").

Problem: W niektórych piosenkach Karaoke brak części tekstu lub sylaby powtarzają się.
Rozwiązanie: Spróbuj zmienić opcję "Dopuść Tekst na wielu ścieżkach" w zakładce "Inne" (klik na guzik z "nutą" w oknie głównym i wybierz "Ustawienia"). Jeśli brakuje części słów, trzeba włączyć tę opcję; gdy sylaby powtarzają się - wyłączyć.

Problem: Po podwójnym kliknięciu na plik MIDI, zamiast vanBasco's Karaoke Player włącza się Windows Media Player (lub Quicktime) i odtwarza plik.
Rozwiązanie: Aby vanBasco's Karaoke Player odtwarzał automatycznie wszystkie pliki MIDI i Karaoke, należy zrobić dwie rzeczy: 
W Windows Media Player wejdź w

Narzędzia -> Opcje -> Typy plików

i wyłącz opcję "plik MIDI".
Dla QuickTime, otwórz "QuickTime" w Panelu sterowania Windows. W

Browser Plug-in -> MIME Settings... -> Audio

Wyłącz opcję "MIDI File". 
Otwórz panel konfiguracji vanBasco's Karaoke Player (klik na guzik z "nutą" w oknie głównym i wybierz "Ustawienia") i w

Inne -> Skojarzone typy plików

kliknij "Zaznacz Wszystkie" i zaznacz opcję "Rejestruj pliki dla programu". 

Problem: Przy odtwarzaniu pliku MIDI, program "zawiesza się" w DIBENG.DLL.
Rozwiązanie: Zwykle ten problem nie ma żadnego związku z vanBasco's Karaoke Player - prawdopodobnie błąd wynika ze złej konfiguracji systemu ekranu. Więcej szczegółów (włącznie z instrukcją rozwiązania problemu) znajdziesz:
http://support.microsoft.com/support/kb/articles/q235/6/18.asp
http://www.windows-help.net/windows98/troub-343.shtml

do góry Wydawnictwo Internetowe

 

A.A.A.A.

Dysleksja

Grafika

Astrologia