paganiniclub

download

karaoke

kontakt

Wybierz kolor strony

Alternatywne Audytorium Audytywnej Autodydaktyki

MUZYKOTERAPIA EDUKACYJNA, CZYLI GIMNASTYKA MÓZGU

Rodzice często boją się określenia "dyslektyk", natomiast dorastające latorośle chętnie kryją się za zaświadczeniem lekarskim, szczególnie gdy zbliżają się egzaminy decydujące o przyszłości. 

Psycholog: Kiedy dziecko ma kłopoty z czytaniem i pisaniem, to powodem może być dysleksja. A dysleksja to nie choroba i na nią nie ma lekarstwa w aptece.

Trudności dziecka w uczeniu się można zlikwidować lub znacznie zmniejszyć muzykoterapią edukacyjną. Np. dzieci uczące się grać na skrzypcach i wiolonczeli już po roku czytają i piszą dużo sprawniej. Wystarczy tylko 10 minut ćwiczeń dziennie.

Wiele problemów z intelektualnym i emocjonalnym funkcjonowaniem człowieka wynika ze złego współdziałania półkul mózgowych i z braku równowagi między nimi. Mózg nie jest narządem symetrycznym i każda z półkul ma nieco inne zadania: 
    Lewa półkula jest odpowiedzialna za analizę szczegółów, wnioskowanie i operowanie mową. 
    Prawa pamięta znajome twarze i steruje życiem emocjonalnym.
U osób leworęcznych role obydwu półkul są zwykle odwrócone. 

Aby proces uczenia się był jak najbardziej efektywny, konieczna jest integracja całego mózgu. Muzykoterapia edukacyjna działa na mózg wielobodźcowo. Rozwój słuchu muzycznego ma ścisły związek z percepcją przestrzenną, twórczą wyobraźnią i słuchem rozpatrywanym w kontekście mowy. 

W Filadelfijskim Instytucie Osiągania Ludzkich Możliwości opracowuje się metody i sposoby stymulacji wrodzonych potencjałów mózgu dziecka. Nauka gry na instrumentach uczy wewnętrznej dyscypliny i wytrwałości, działa bezpośrednio na stan psychiczny i system nerwowy dziecka. Ćwiczenia z wydawałoby się nudnym liczeniem zmuszają do koncentracji i porządkują niesforne charaktery także w przypadku ADHD. Muzyka rozwija zdolności słuchowo-językowe i pobudza kreatywność. 

Nauka gry na instrumentach smyczkowych daje dzieciom wzrokowe, słuchowe i dotykowe informacje o zwiększonej intensywności. Im wcześniej zacznie się proces nauczania dziecka, tym jego rozwój będzie łatwiejszy, szybszy i przyniesie więcej sukcesów. 

Wzrost i rozwój mózgu jest procesem dynamicznym i ciągle się zmieniającym. Jest to proces, który może zostać zatrzymany albo zwolniony, ale najważniejsze jest to, że proces ten można także przyspieszyć. 
                   Gra na instrumencie oferuje szansę podwyższenia sprawności umysłu. 
           Nauka gry na skrzypcach jest pomocnym środkiem w walce z dysleksją i ADHD.

 

Nauka gry na instrumencie podwyższa 
sprawność umysłu w każdym wieku. 
Nauka gry na skrzypcach jest pomocnym środkiem 
w walce z dysleksją i ADHD.

Wystarczy tylko 10 minut ćwiczeń dziennie.

 Kliknij tu - za cenę jednej prywatnej lekcji gry na pianinie lub skrzypcach, 
kupisz komputerowy program do zabawy i nauki i sam wydrukujesz nuty.
Daj dziecku szansę poznania przyjemności obcowania z instrumentem!
Przy okazji sam też możesz spełnić marzenia z dzieciństwa - spróbuj.

Zapraszamy na FORUM Internetowej Szkoły Muzycznej:
http://members.lycos.co.uk/paganiniclub/

 


do góry Wydawnictwo Internetowe

 

A.A.A.A.

Dysleksja

Grafika

Astrologia